Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII – XIX amžiaus Lietuvoje

Prekės kodas: VLRP050
Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII – XIX amžiaus Lietuvoje
Aprašymas 

Leidėjas: Idėjos ir komunikacija

Išleidimo metai: 2012

Formatas: 15x22, kieti viršeliai

Knygos puslapių skaičius: 384

ISBN ar kodas: 9786099502014

Knygos "Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII – XIX amžiaus Lietuvoje" aprašymas

Knygą "Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII - XIX amžiaus Lietuvoje" persmelkia pagrindinis klausimas: kaip bendruomenė save apibrėžia ir kaip tuos apibrėžimus išreiškia skirtingais istoriniais laikais? Kitaip tariant, kaip ji suvokia savo tapatybę?

Kodėl Rykantų bažnyčia buvo užburta ir kodėl tuo buvo taip tikima, kad net kunigai joje nelaikė mišių? Kokias paslaptis slepia piktasis ponas Čičinskas? Kodėl jis buvo paverstas „atpirkimo ožiu“ dėl Lenkijos ir Lietuvos valstybės žlugimo? Kokie lietuviai galėjo gyventi XXI amžiuje? Ir kaip nutiko, kad mes, lietuviai, esame tokie, kokie esame? Atsakymai į šiuos – o ir į daugybę kitų – klausimus Virginijaus Savukyno knygoje “Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII - XIX amžiaus Lietuvoje”.

Virginijaus Savukyno lietuvių tapatybės istoriniai ir semiotiniai tyrinėjimai parašyti kaip tik laiku. Jie atveria sudėtingus pokyčius santykiuose tarp kalbų, religijų, luomų, neprarandant pagindinio klausimo: kaip tęsiasi tautos tapatybė, kaip ji išsilaiko ir kaip ją reikia toliau išlaikyti. Tai išsamus ir dabarčiai reikalingas įnašas. Prof. Algis Mickūnas, Ohio universitetas

€5,19